
Řadové domy
Slunečné terasy - Úvaly u Prahy
Váš developer pro příjemné bydlení v okolí Prahy -
nyní stavíme v Úvalech u Prahy
Slunečné terasy s.r.o.
Dobřenická 973, 180 14 Praha 9 - Klánovice
www.slunecne-terasy.cz, slunecne-terasy@seznam.cz, tel. 608 819 710
Základní údaje o městě
Město Úvaly se nachází východně od Prahy směrem na Český Brod v členitém terénu v sousedství Klánovického lesa
a Škvorecké obory.
První zmínka o dnešním městě pochází již z roku 1290, kdy je doložena existence starobylé vsi Úval v majetku pražských patricijů, od roku 1300 je již zmiňováno tržní městečko.
Skrze městečko procházela tehdejší důležitá obchodní cesta "Trstenická stezka", která vedla z Prahy přes Běchovice a dále na Český Brod a Kutnou Horu. Během více než 700 let se městečko stále rozrůstalo a v roce 1969 dostaly Úvaly statut města.
Centrem města je náměstí Arnošta z Pardubic (pojmenované po rodákovi – prvním českém pražském arcibiskupovi).
V současné době žije v Úvalech více než 5.000 obyvatel s trvalým bydlištěm, většina obyvatel žije v rodinných domech.
Město Úvaly je vyhledávanou lokalitou pro bydlení díky své blízkosti Praze (do centra Prahy se pohodlně dostanete za
25 minut), ale i samo město nabízí svým obyvatelům veškeré služby (školu, školky, dům dětí a mládeže s velkou nabídkou volnočasových aktivit nejen pro děti, základní uměleckou školu, zdravotní středisko, restaurace, banka…).
Zajímavost a atraktivnost této lokalitě obzvláště dává těsná blízkost Klánovického lesa. Klánovický les je největší chráněné území v Praze, využíváné jako rekreační areál.Celý les je protkaný cestami, cestičkami, cyklostezkami, pěkně upravenými místy pro odpočinek a dětskými hrišti . Relaxovat a obdivovat krásu celého lesa můžete ve všech ročních obdobích pěšky
i s dětským kočárkem nebo na kole a v zimě dokonce i na běžkách.
V letních dnech je velmi vyhledávané i známé úvalské koupaliště.
Podrobné informace o městě, jeho infrastruktuře, současném dění, ale i o jeho historii najdete na www.mestouvaly.cz.
O lokalitě
Pozemky pro výstavbu projektu "Slunečné terasy Úvaly u Prahy" navazují na zástavbu starších rodinných domů blízko centra Úval, západní stranou přiléhají ke Škvorecké ulici a na východní straně je lemuje hluboké koryto potoka.
Vlastní obytná zástavba 28 řadových rodinných domů je rozdělena do tří řad, přičemž první řada je navržena s deseti domy. Druhá a třetí řada je pak navržena po devíti domech.
První řada domů 1–10 nebude řešena jako uzavřený areál, protože přiléhá k budoucí obslužné slepé komunikaci a ta bude sloužit jako příjezd k již stojícím rodinným domům na sousedních pozemcích.Každý dům pak bude mít vjezd na svůj pozemek
z této obslužné komunikace.
Druhá a třetí řada domu 11-19 a 20-28 jsou řešeny jako obytné areály pod uzavřením, přičemž přístupové plochy k domům budou ve společném vlastnictví majitelů jednotlivých domů.
Vjezd do areálu bude umožněn po otevření dvoukřídlých vrat (otevírání bude na dálkové ovládání), areál bude neprůjezdný, na konci řady domů bude obratiště.
Vstup pro pěší do areálu bude umožněn jednokřídlou uzamykatelnou brankou.
V projektu je počítáno s tím, že každý dům bude mít dvě parkovací stání, jedno na vlastním pozemku před domem a jedno podélné na společném pozemku na komunikaci před domem. Parkovácí stání budou provedena ze zatravňovacích tvárnic, přístupová komunikace a přístupové chodníčky pak ze zámkové dlažby.
Dále pak má každý dům zahrádku se zahradním domkem, oplocenou dřevěným plotem.
Pro zlepšení komfortu při pobytu na zahrádkách jsme u domů 20-28 do projektu zařadili vybudování obslužného chodníku za zahrádkami a jeho propojení na Škvoreckou ulici a u domů 1–10 a 11–19 jsme řešili přístup ze zahrad do sousedních areálů, tato řešení umožní přístup na zahrádku každého domu aniž by se muselo chodit přes dům a obráceně.
Jednotlivé řady domů budou od sebe odděleny dilatačním pásem zeleně a stromů nižšího vzrůstu, přičemž u první a druhé řady je dilatační pás vždy na zadní hraniční straně zahrad a stromy nižšího vzrůstu jsou integrovány do podélných parkovacích stání.
Celý areál domů bude podél ulice Škvorecká uzavřen protihlukovou stěnou, podél které bude vybudován chodník pro pěší a stromořadí stromů nižšího vzrůstu dilatačním pásem podrostových keřů (mimo vjezdů).
Základní devítiletá škola se nachází v centru zhruba 700m od areálu. Mateřská školka 1200m a vlakové nádraží též 1200 m. Pro nákup si můžete zajít do Penny marketu, který je vzdálem 200m od areálu.
Dopravní spojení
V nedaleké vzdálenosti od nově vznikajícího areálu (cca 100m) jsou zastávky MHD autobusů,které jezdí během dne v intervalech 20min do centra a na nádraží.
Dopravní spojení s Prahou je zajištěno vlakem i autobusem.
Nejrychlejší spojení je vlakem z nádraží v Úvalech, kdy se moderními soupravami CityElefant dostanete za 25 minut do centra Prahy (Masarykovo, Hlavní nebo Smíchovské nádraží - trasy metra B, C).
V ranních a odpoledních špičkách jsou intervaly mezi jednotlivými spoji 15–20 min jízdu do Prahy.
Autobusová doprava je v rámci Pražské integrované dopravy (PID) autobusem 304, který jezdí do Prahy na stanici metra B - Černý most a cesta mu trvá cca 30 minut.
Autem se pak můžeme do Prahy dostat přes Újezd nad lesy nebo přes Jirny a hradeckou dálnici , přičemž tuto cestu lze zvládnout za 10-15 minut.
Dřevostavby s nízkou energetickou náročností

V posledních letech slýcháme stále častěji pojem nízko energetické domy a to
v souvislosti s pojmem dřevostavba. Dřevostavby svojí konstrukcí totiž nejvíce
k výstavbě nízko energetického rodinného domu vyhovují.
Náklady na provoz v našem řadovém rodinném domě – dřevostavbě
Náklady na provoz domu - dřevostavby můžeme rozdělit na náklady na vytápění, náklady na ohřev užitkové vody a náklady na osvětlení, vaření a praní prádla, tedy ostatní spotřebu. V našem řadovém rodinném domě – dřevostavbě je jediným energetickým mediem elektrická energie.
Není to proto, že bychom prosazovali pouze elektrickou energii, ale hlavní spotřeba energie, tj. vytápění domu je díky konstrukci domu snížena na takovou úroveň, že je nejvýhodnější použít právě vytápění elektrickou energií.
Pro snížení energetické náročnosti domu jsou všechna okna v domě osazena trojsky (trytermové, třítabulové okenní výplně) již ve standardní výbavě. Pokud je dům využíván rodinou se dvěma malými dětmi, můžeme počítat s průměrným měsíčním nákladem 2 500 Kč v současných cenách el. proudu v případě, že je dům osazen el. přímotopy.
Pro další snížení provozních nákladů naše společnost nabízí vestavbu krbu či krbových kamen na spalování dřeva či štěpkových briket. Teplý vzduch ze spalování je průduchy rozveden do všech obytných místností . Průměrné náklady
na el. energii tak lze snížit na 1 500 Kč/měsíc.
O našich domech – dřevostavbách
Naše rodinné domy jsou rámové dřevostavby nově koncipované jako dvoupodlažní se sedlovou střechou s možností půdní vestavby.
V dvoupodlažním provedení (var. A a B) je dům členěn jako 3+kk o výměře 87 m2. Půdní vestavba (var. C) pak mění dům na členění 4+kk o výměře 122 m2. Dispozičně jsou naše domy řešeny tak, že v přízemí je technická a hlavní obytná část domu, kde z obývacího pokoje je výstup na zahrádku.V prvním patře jsou ložnice a koupelna. V půdní vestavbě pak může být další ložnice a koupelna. Součástí každého domu je dřevěná terasa, oplocení, zahradní domek též ze dřeva a rozprostřená ornice na zahradě, dále pak na předzahrádce přístupový chodník, parkovací stání a též rozprostřená ornice v prostoru pro zeleň. Přístup do domu je řešen z předzahrádky po chodníku ze zámkové dlažby,vedle kterého je umístěno jedno parkovací stání.
Co je to rámová dřevostavba?
Nosná konstrukce domu je tvořena z dřevěných trámů z přesušeného dřeva. Z trámů je vytvořen rám jako základ stěnových panelů. Vnitřní stěnu zde tvoří desky z materiálu farmacel s povrchovou úpravou strukturální stěrkou. Vnější stěna je tvořena opět deskami farmacelu, na které je upevněn polystyren o tloušťce 10cm na povrchu úpraven akrylátovou fasádou.
Dokumenty ke stažení
![]() |
|